Uzavření žluté třídy do odvolání

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že některé děti a paní učitelky byly v kontaktu s dítětem, které je COVID-19 pozitivní, jsou shledány důvody pro karanténní opatření do odvolání ve ŽLUTÉ třídě, která je od zítřka 9. 2. 2021 uzavřena. Toto nakažené dítě bylo ve školce naposledy ve středu 3. 2. 2021 a nechodí na Edukativně stimulační skupinky. V případě, že se nevyskytnou další nemocní, bychom otevírali tuto třídu nejdříve v pondělí 15. 2. Průběžně Vás budeme informovat. Všem Žluťáskům zasíláme email s podrobnějšími informacemi. Ostatní třídy jsou otevřené i nadále.

Sdělení Krajské hygienické stanice:

Karanténní opatření stanovené mimořádným opatřením MZ ČR aktuálně zahrnují: domácí karanténu minimálně po dobu 10 dnů a vyšetření výtěr z krku a z nosu (RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2) v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10. dne.
Pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek z odběru bude negativní, karanténa končí po uplynutí min. 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.